10 میلی لیتر برای 56 لیتر آب آکواریوم

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

10 میلی لیتر برای 56 لیتر آب آکواریوم

پست من طرف Developer Programmer في 5/10/2009, 02:27

روی اکثر قطره ها، جملاتی نظیر " بعد از هر بار تعویض یا سیفون کردن آب، 10 میلی لیتر از این قطره، به ازای هر 56 لیتر آب، اضافه کنید" مینویسن
سئوالم اینه که این 10 میلی لیتر، رو برای آب کل آکواریوم و بعد از تعویض آب اضافه میکنن یا اینکه فقط واسه میزان آب جدیدی که به آب قبلی اضافه شده؟
یعنی اگه قبلا 20 لیتر اکواریوم آب داشته و ما ده میلی لیتر اضافه میکردیم و الان سه لیتر آب جدید به آب آکوارویوم اضافه کردیم(کلا 23 لیتر) الان این 10 میلی لیتر رو با توجه به 23 لیتر آب در نظر میگیریم یا 3 لیتر آب جدید؟
لاک پشت سبز
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: 10 میلی لیتر برای 56 لیتر آب آکواریوم

پست من طرف apb في 5/10/2009, 03:43

اگه قبلا تو آب ربخته بودید ، باید الان به اندازه 3 لیتر بریزید نه 23 لیتر. دارو برای چی اسنفاده می کنید ، از دارو ها تا زمانی که مشکلی درکتر نیست استفاده نکیند.
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer في 5/10/2009, 03:49

ز دارو ها تا زمانی که مشکلی درکتر نیست استفاده نکیند
والا نمیدونم Sera Aquatan , sera nitrivec رو میشه جزو دارو حساب کرد یا نه.
من فقط به این دلیل استفاده میکنم که توش، B -complex داره و استرس زدایی میکنه مخاط و پوست رو محافظت میکنه، آب رو زلال نگه میداره، بالانس نیتریت رو طبیعی میکنه.
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb في 5/10/2009, 04:00

دارو های مخصوص ماهی ها رو بهتره در مورد لاک پشت ها به کار نبرید ، تا حد ممکن از مواد شیمیایی اسنفاده نکنید و سعی کنید با تغذیع متنوع مینرال ها و ویتامین ها رو قراهم کنید.
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف لاکی في 5/10/2009, 10:12

همان طور که دکتر معماریان و پرهام جان گفتند از استفاده از مواد شیمیایی و دارو بدون دستور دامپزشک جلو گیری کنید
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer في 5/12/2009, 06:41

من در چند سایت فارسی دیده بودم که از ترکیب این دو ماده شیمیایی، واسه تمیزی و بهبود آب آکواریوم استفاده میکردن. اما در چند جای دیگه از جمله در این فوروم، اینکار رو خطرناک میدونستن...واسه همین به شرکت Sera ایمیل زدم و نتیجه رو از دکتر پرسیدم... ایشون هم جوابی دادن که خوندنش خالی از لطف نیست

سئوال:

I have 3 red-ear turtles n i wanna know if i can use Sera Aquatan n Sera Nitrivec for them or not? Are they useful to turtles, or not

جواب :

generally, both are well suited. However, concerning biostarters there is even a more specifically developed product for terrapins - I therefore recommend 'sera reptibioclear' instead of nitrivec, provided it is available in your country.

Best regards

sera GmbH
Dr. Bodo Schnel
l
اینم توضیحات محصول پیشنهاد شده:

sera reptibioclear

Terrapins and other reptiles that mainly live in the water cause strong water pollution by their digestion, which often causes unpleasant odors in the aquaterrarium itself, but also in the apartment. This is especially promoted by the warm conditions in an aquaterrarium. sera reptibioclear provides quick and effective help in this case. Specialized micro organisms break down animals’ waste, remaining food and other organic pollution within short time and therefore prevent formation of unpleasant odors in a natural way.

Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian في 5/12/2009, 10:35

با سلام

من چندتا رفرانس معرفی می کنم که در تمامی آنها راههای استفاده از مکمل های غذایی از جمله ویتامین ها ذکر شده و در آنها ذکر شده که استفاده از این مکملها به صورت محلول در آب برای خزندگان آبزی هیچ تاثیری نداشته و در برخی موارد مخاطره آمیز است. در تمامی موارد استفاده از هر ماده ضدعفونی کننده ای در آب خزندگان آبی سالم منع شده. لازم به ذکر است در صورت تغییر این نظر و یا کشف ماده ای جدید که کارآمد باشد حتما در رفراسهای علمی ذکر می شد. شرکتهای تجاری محصولاتی تولید می کنند حتی امکان دارد آزمایشاتی نیز بر روی آنها آنجام دهند ولی هدف اصلی آنها فروش محصولات است بدون توجه خاص به موارد دیگر.
1. WALLACH J D AND BOEVER W J (1983): Diseases of exotic animals, Medical and surgical management. Philadelphia, W.B. Saunders Company

2. FOWLER ME (1986): Zoo and Wild Animal Medicine. Pennsylvania, USA: WB Saunders Company

3. Goodman G: Hamster, in Meredith A, Redrobe S: BSAVA Manual of Exotic pets. British Small Animal Veterinary Association

4. SAINSBURY AW (2008): Zoo and Wild Animal Medicine Current Therapy. Philadelphia, PA, USA. Saunders Elsevier Company

5. SAINSBURY AW (2003): BSAVA manual of wildlife casualties, Gloucester. British Small Animal Veterinary Association

6. O’MALLEY B (2005): Clinical anatomy and physiology of exotic species. Tottenham, London, Philadelphia. Elsevier Saunders Company

با تشکر

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer في 5/12/2009, 10:54

مرسی دکتر؛ رفرنسهای بدرد بخوری بودن
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb في 5/12/2009, 12:09

شرکت های تجاری حتی رو بسته های پلت می نویسند ، روزی 3 یار هرچفدر خورد به لاک پشتتون بدهید ، که خدا می دونه OVERFEEDING می تونه چع بالیی سر لاک پشت ها بیاره. برخی برای فروش این کار رو می کنند. موقث باشید.
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محتوى إعلاني

محتوى إعلاني

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه