لطفا من رو در مورد لاكپشت كوچولو راهنمايي كنيد؟

اذهب الى الأسفل

لطفا من رو در مورد لاكپشت كوچولو راهنمايي كنيد؟

پست من طرف مرجان محمدي في 12/1/2010, 04:11

سلام. من هيچ حيون خونگي تا حالا نداشتم و الان چند هفته مي شه كه يكي از آشناها يك لاكپشت كوچولو كه طولش كلاً 5 -6 سانت بيشتر نيست به من هديه داده. من نگرانم كه اين كوچولو صدمه ببينه چون خيلي بهش علاقه پيدا كردم. لاكپشت من گوش قرمز نيست سبزه كم رنگه و دقيق نمي دونم آبيه يا خاكي. مدتي خوب غذا ميخورد تا اينكه الان به نظرم مياد كه حالش خوب نيست و غذا هم نمي خوره. خواهش ميكنم من رو راهنمايي كنيد تا اين حيوون نميره. از مطالب وبلاگتون فهميدم كه بايد جاش گرم باشه. چقدر به آفتاب احتياج داره. غذاي مخصوص هم گرفتم براش اما نخورد. ازتون خواهش ميكنم بگيد باهاش چيكار كنم. خيلي ممنون

مرجان محمدي
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

تشکر : 0

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: لطفا من رو در مورد لاكپشت كوچولو راهنمايي كنيد؟

پست من طرف Foad في 12/1/2010, 06:20

لاک پشت کوچکی که دارید اگر لاک و پوستی سبز رنگ داشته باشد از خانواده لاک پشتها نیمه آبزی ( لاک پشتها آب شیرین ) و از گونه لاک پشتها گوش قرمز است و اگر پوست و لاکی قهوه ای داشته باشد باز هم از خانواده لاک پشتهای نیمه آبزی ساکن ایران و از گونه لاک پشتهای برکه ای می باشد (لاک پشتهای نیمه آبزی بین انگشتهاشون هم پرده دارند که برای شنا به آنها کمک می کند). در غیر این صورت اگر لاک پشت شما لاکی زرد یا قهوه ای رنگ دارد از خانواده لاک پشتهای زمینی خواهد بود که توضیحات نگهداری از این گونه در مطلب آشنایی با لاک پشتهای زمینی نوشته شده است.

بعد از شناسایی نوع لاک پشت خود ( گوش قرمز و برکه ای ) باید زیستگاه مناسبی برای آن تهیه کنید. در مطلب زیستگاههای لاک پشتی در این مورد نوشتم. آب باید از شیر آب سرد در ظرفی ریخته شود و به مدت 24 ساعت در جایی بماند تا کلر آن از بین برود و با محیط هم دما شود. محیط باید علاوه بر آب کافی برای شنای لاک پشت دارای خشکی هم باشد که در مطلب نحوه ساخت خشکی برای لاک پشت در این مورد نوشته بودم. تغذیه لاک پشت بسیار مهم است. بهترین غذا برای لاک پشت کوچک شما، ماهی خوراک و غذای مخصوص خزندگان است که می توانین از فروشگاههای آکواریوم تهیه کنید یا اگر دسترسی ندارید پلت بیومار را تهیه کنید. مقدار مصرف پلت در طول روز باید به اندازه حجم سر لاک پشت بدون در نظر گرفت حجم گردن آن باشد ( برای لاک پشتهای نوزاد فقط 3 یا 4 تا دونه ).
لاک پشت نوزادی که خریداری می کنید ممکن است در چند روز اول غذایی نخورد و تا مدتی در صورت حضور شما غذا نخورد. در این حالت لاک پشت باید تنها گذاشته شود تا به شرایط جدید خود عادت کند، در این حالت دمای مناسب آب و دیگر عوامل غذا نخوردن لاک پشت باید بررسی شود.
avatar
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

تشکر : 243

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: لطفا من رو در مورد لاكپشت كوچولو راهنمايي كنيد؟

پست من طرف shinili في 12/1/2010, 13:48

منم هفته پیش توی میلاد نور گوش قرمزهای 3 4 سانتی دیدم هالوژن داشتن ولی خشکی و غذای خوب نه
به آقاهه هم گفتم مگه ممنوع نیست قاچاق می کنین بهشونم نمی رسین
آقاه شروع کرد داد و بیدااااد
avatar
shinili
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

تشکر : 9

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد