آشنايي با وسايل و تجهيزات تراريوم و نوع غذا لاك پشت

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

مطلب جدید آشنايي با وسايل و تجهيزات تراريوم و نوع غذا لاك پشت

پست من طرف m a s o o d في 4/9/2012, 08:25

سلام خدمت همه دوستان
من يه تازه وارد هستم و 2 لاك پشت گوش قرمز دارم
تو تعطيلات عيد رفتم از يه آكواريومي تو اراك يه لاك پشت خريدم به همراه غذاش (ماهيران) فروشنده گفت يه تشت و يه خشكي براش تهيه كن و از وجودش لذت ببر
دو ، سه روز گذشت گفتم يه چرخي تو اينترنت بزنم تا با اين سايت آشنا شدم و ديدم كه نحوه نگهداري اصلاً اشتباه بوده و من سريعاً دست به كار شدم و يه ظرف سفالي بزرگ (مثل زيرگلداني) رنگ آبي پاشيدم و 2 سنگ گذاشتم و يك بخاري استيل 100 واتي و بهمراه يه لامپ زيركابينتي تهيه كردم و گذاشتم چند روز اول لاكي ها چيزي نخوردن اما الان چند روزه غذا روي سنگ ميذارم ميخورن اما نميدونم كدومشون ميخورن و هر روز آبشون رو عوض ميكنم آب كلر پريده
يه تراريوم 45*30*30 درست كردم با خشكي به اندازه 30*15 و ارتفاع 15 از پايين تراريوم
حالا ميخوام فيلتر بخرم هركس تو پست هاي ديگه نظري داده
با توجه به هزينه برق اگه تاپ فيلتر بخرم بايد هميشه روشن باشه يا اونم تايمر براي خاموش و روشن شدن داره؟
اگه فيلتر اينترنال بخرم محيط رو تميز ميكنه اونم بايد دايم روشن باشه؟
در خصوص فيلتر به صورت جامع و شفاف لطفاً دوستان توضيح بدن
مثلاٌ من ميخوام سيفون بخرم رفتم فروشگاه بگم سيفون ميخوام نوع خاصي داره؟
در خصوص بعضي از تجهيزات مثلاً جايي صحبت از سامپ بود اين چي هست؟
خواهشاً هر چيزي كه مربوط به تراريوم و لاكي ها ميشه روان و بدون اسم ها و اصطلاحات خارجي عنوان بشه
اين سايت بسيار مفيد و آموزنده هست پس بهتره براي من تازه كار كه اصلاً از آكواريوم و آب و آبزيان سررشته اي ندارم مفيد تر واقع بشه
m a s o o d
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مطلب جدید رد: آشنايي با وسايل و تجهيزات تراريوم و نوع غذا لاك پشت

پست من طرف abtin3 في 4/9/2012, 10:28

فیلتر برق زیاد مصرف نمی کنه فیلتر اینترنال بین 4 تا 6 وات مصرف میکنه .
من خودم فیلتر اکسترنال ( سطلی ) دارم مدل تترا 1200 که فیلتر قوی هست و فقط 20 وات مصرف داره . شب ها هم خاموش می کنم .
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

مطلب جدید رد: آشنايي با وسايل و تجهيزات تراريوم و نوع غذا لاك پشت

پست من طرف ساکورا في 4/9/2012, 14:05

دوست عزیز اولا بگم لاکپشت حتما باید غذاشو بنداری تو آب که راحت تر بخوره اونیم شما میزاری تو خشکی خوودش میکشونتش تو آب بعد میخوره خجالتی هستم

بعدشم چون فضولاتش تقریبا بزاگه و بو میده به نظر من بهتره هر روز خودت با سیفون جمشون کنی

ولی فک نمیکنم فیلتر داخلی گزینه خوبی باشه و من در مورد بقیه فیلترا اطلاعاتی ندارم سوال

البته یه طرح دارم که اگه حوصله داری بخون:
میشه واترپمپ بالای فیلتر داخلی رو جدا کرد و یه طوری چسبوند بهش بعد یه شلنگ به قسمت خروجیش وصل کرد و از یه چیزی مثل قمقمه که توش اسفنج گذاشته شده رد کرد که فضولاتو جمع کنه
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه